16.8.2014 Letní Pohár SDH Předonín

Dne 16.8.2014 se v Předoníně na hřišti konala hasičská soutěž. Soutěže se zúčastnilo 22 družstev ze čtyř okresů (Litoměřice, Teplice, Mělník a Kladno). V kategorii Muži bylo 12 družstev a v kategorii ženy 10. Na každém závodu IV. Ročníku Podřiské ligy se soutěží ve dvou disciplínách. První se nazývá „TOP“, kde je požární útok podle směrnic Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Druhá disciplína je letos nová a jmenuje se Říp. Družstva mužů zde soutěží na kratší trati, kde mají hadicové vedení složení jen ze dvou hadic B a 2x2hadic C.  Ženy dle směrnic mají kratší trať v první disciplíně kratší trať a aby se druhá disciplína lišila, startují zde s vypnutou požární stříkačkou.

Po odběhnutí těchto dvou disciplín se ještě dokončoval závod z Děčan, který se konal 9.8, ale kvůli poruše časomíry byl závod přerušen a druhá disciplína byla Přesunuta do Předonína.

Díky pěknému počasí a jedné z nejlepších tratí v lize mohli diváci vidět pěkné útoky jak v kategorii TOP, tak i v nové kategorii Říp. První místo v kategorii TOP obsadilo družstvo mužů PS Předonín a ženy z SDH Nové Dvory. V kategorii Říp vyhráli muži z SDH Hrobce a ženy z SDH Touchovice. SDH Předonín muži se umístili na 6. a 11. místě. SDH Předonín ženy skončili 4. a 9. Jelikož byla soutěž doma, dali do hromady i staré družstvo, které pojmenovali „Kulturní vložka“, toto družstvo se umístilo 2x na 6. místě.

V Přílohou této dokumentace závodu je i výsledková listina a fotodokumentace.