6.1.2015

Odbila pátá hodina, ale v hasičárně zatím seděla jenom Pája L.a Káťa. Po chvíli přišel poslíček-Pája K.- aby nám vyřídil, že Stáňa a Honza šli naproti Kláře, Nikče a Kubovi. Jako bychom je tím přivolali, Klára a Nikča hned po vyslovení jejich jmen přišli, a po nic konečně i Stáňa, Kuba a Honza.

Káťa pro nás připravila hru. Každý z nás si vybral figurku. Klára, protože byla první, si vzala tmavě modrou, Nikča si vybrala černou a Pája L. bílou. Stáňa a Kuba se chvíli hádali, kdo bude mít zelenou a kdo světle modrou. Chvíli s nimi šachovali, až nakonec měl Kuba světle modrou a Stáňa zelenou. Pája K. si vybrala červenou. Honza se rozhodoval mezi žlutou nebo plěťovou (Nebo to byla růžová? To nikdo neví.) Vybral si žlutou, i kdyby to byla pleťová, pořád je to „holčičí“ barva.

Všechny figurky jsme přivázali na provázek. Káťa vzala kus roury, vysypala popel na herní pole (omylem, ne schválně) a obkreslila rouru. Kuba ještě připsal seznam hráčů (odteď tu máme Páju1, Páju2 a Klárku). Kátin úkol byl házení kostkou. Pokud padne sudé číslo, přiklopí co nejrychleji trubku na nakreslený kruh a uvězní figurky (chudinky!). Pokud jsme vytáhli figurku na sudé číslo, nebo ji nechali v kruhu na liché číslo, Kuba nám připsal ke jménu čárku. Až teď jsme se dozvěděli, že se hra jmenuje Nervíci. A taky jsme se dozvěděli, proč.

Čárky přibývaly rychle. Dokonce došlo k úrazu. Dvě figurky přišli o hlavu! Dělat kata pro figurky, o to byl velký zájem. Vrazi figurek se prostřídali a nakonec si i Káťa zahrála. Vítězem se stala Pája2 (Pája Kovárová). Zároveň získala titul „Vítěz zezadu“!

Potom jsme hráli ještě jednu hru. Nejprve jsme se rozdělili na týmy: Žlutí (Klára, Kuba, Nikča, Káťa) a Červení (Stáňa, Pája L., Pája K., Honza), potom se Červení přestěhovali (a stejně to nebylo fér, že Žlutí zůstali na svém původním místě) a začali jsme hrát.

Klára a Pája1 (už Pája L.) dostali na papírku větu „Hasiči byli zavoláni k požáru lesa.“, ale nesměli ji nikomu ukázat, naopak ji museli předkreslit na papír. Potom ho Pája L. dala Stáně a Klára Kubovi a ti podle obrázku hádali, jak zněla věta. Opět ji napsali na prázdný papír a Stáňa ho dala své sestře Páje , aby si mohla malovat. Samozřejmě podle té věty. Kuba ho dal Nikče. Honza po Páje K.opět přepsal větu (no dobře, slova Holka a Les není věta, ale snažil se.). Káťa taky napsala novou větu. No, hra nedopadla úplně nejlíp. Zahráli jsme si ještě jedno kolo, jestli se to náhodou nezlepší.

Kočka pije mléko pod stolem. Tak to byla ta další věta. I ta se nijak zvlášť nepovedla. Byl čas jít už domů. Uklidili jsme papíry, figurky, provázky a kousíčky těl mrtvých figurek. A šli.