21.10. 2014 trenink

Bylo nás pět-Roman, Pája L., Nikča, Honza a Pája K. Vlastně nás bylo šest, byla tam také Lucka. Nikče se ale tohle číslo nelíbilo a umínila si „Musí nás být sedm.“ Ani Páje K.  a Honzovi se šestka nelíbila a k Niki se dobrovolně přidali.  Přinutili ještě Páju L. a vyrazili pro Káťu. Když se vrátili, už nás nebylo pět, ani šest, ale sedm!

Už od malování hasičárny, kdy se také uklízela garáž a skříně v ní, víme, že je hasičárna plná jídla-obzvlášť brambůrků. Ale že se v ní nachází i pizza, tak to jsme opravdu nevěděli. Skutečnost, že není pro nás, ale že patří k dnešnímu promítání, nás dost naštvala.

Na dnešní zdobení nástěnky Káťa přinesla barevné papíry. Už přesně nevím, jakou měly barvu, ale vím jistě, že jediný papír, který jsme použili, byl černo-žlutý a vlnitý.

Kuba a Terka se vrhli na vybarvování nápisů, Roman, Stáňa a Pája L. se střídali ve stříhání fotek. Mezitím přišla Klára a pomohla s vybarvováním. Potom nás čekalo aranžování nástěnky. Klára a Stáňa se toho ujaly. A aby na nástěnce nevisely jenom obrázky, tak Stáňa vymýšlela popisky k fotkám a Klára je psala. A všechny fotky, popisky a nadpis přišpendlili a nástěnka, nebo jak říkal kuba Nastěnka, byla hotová.

Potom jsme třídili diplomy. Vytáhli jsme všechny papíry ze skříně a třídili hromadu diplomů, podle toho, kdo je vyhrál. Hromádky Mužů, Žen, Starších, Mladších i Plamínku se uspokojivě plnili.  Mezitím Nikča a Káťa předělávali nástěnku (Nedali totiž pod ní papír).

A najednou jsme narazili na dva stejné diplomy. Byly oba ze stejného dne, ale jeden z Předonína druhý z Vědomic. Vypadaly naprosto stejně, až na to, že jeden byl zalaminovaný a druhý jen z obyčejného papíru. Ale proč jsme nezjistili.

Když byla nástěnka hotová, opravdu se vším všudy hotová, tak nám zbyly ještě barevné papíry a mezi nimi i „včelí“. A protože byl včelí, tak se z něj vyrobila včelka. Měla pruhované bříško, černou hlavičku, dvě černá tykadla, ruce, nohy a kyblíček. Co nesla v kyblíčku? Možná med, možná vodu, možná svačinu.

Po dokončení včelky jsme se shodli, že ve čtvrtek doděláme výzdobu na 105. výročí sboru SDH Předonín.