13.1.2015

Káťa měla spoustu práce, proto nás přišla pohlídat Lucka, abychom nezdemolovali hasičárnu (my nikdy!).

Vymyslela pro nás program. Nejprve jsme se rozdělili do týmů: Klára+Honza, Stáňa+Nikča (Stáňa byla úplně nadšená, že chvíli její sourozence hlídá někdo jiný.) a Pájatým. Každý měl svůj papír a propisku.

Lucka vybrala nějakou značku (a potom ji vystřídal Roman) a jeden z týmů ji musel nakreslit. To bylo vážně těžký, vzpomenout si , jak, proboha, ta značka vypadá. Zoufale jsme vzpomínali, jak vypadá ta značka, co se učí i plamínek. A druhý z týmu musel opět značku pojmenovat. Tak to by byla pohodička, kdyby(!!!) si ten první vzpomněl na to, jak ta značka vypadá.

Dali jsme si ještě jedno kolo. Složení týmů se losovalo, ale stejně je podezřelé, že Stáňa a Nikča byly opět spolu.. Zajímavé, že?

2.kolo:Stáňa+Nikča

Klára+Pája K.

Pája L.+Honza

a Roman, který vybíral značky.

A jestli vás zajímá, jestli se nám dařilo víc, než při prvním kole, tak nedařilo. Hasičárna se naštěstí nerozpadla. A abychom něco nerozbili doma, dostali jsme domácí úkol. (stejně ho nikdo doma nedělal, jako vždy.)

DÚ: naučit se značky

naučit se: Co se čím hasí.