4.11.2014

Naším důležitým úkolem pro tuhle a další schůzky je připravit se na Mikulášskou besídku. Budeme hrát divadelní představení, jmenuje se „U Božky hoří“ a je samozřejmě o hasičích.

Jako vždy jsme přišli do hasičárny. Tedy s výjimkou Kuby a Venci. Venca se totiž stal fotbalistou. Proč nepřišel Kuba, je záhadou.

Nejprve jsme si nashromáždili karton. Vybrali jsme si kus kartonu, který původně sloužil jako obří krabice a nyní bude sloužit jako kulisa domu. (Božka přece musí někde bydlet.)

Vymysleli jsme tvar domu a vybrali místo pro okna a dveře a také jsme vymysleli, jaká bude střecha. (O čem bude představení, vám tohle taky moc nenapoví-je to prostě normální dům.)

A když už jsme věděli, kam to umístíme, poprosili jsme Kláru, aby okénka, dvířka a střechu nakreslila. Pájanašla nějaké vtipy a přinesla si je v mobilu. (To je ale blbý nápad!). Musela přepsat do Kátina počítače a tím pádem už věděla, co bude dnes na hasičáku dělat. Ruka ji naštěstí bolet nemohla, protože Stáňa se s ní střídala. A všichni ostatní se děli o natírání domku.

Netrvalo dlouho a domek už měl dveře a okna natřené nahnědo a červenou střechu.

No, a protože to bude o hasičích, tak potřebujeme plameny. A protože jsme hasiči a ne žháři, tak jsme je vyrobili z kartonu. Když už plameny vesele plápolaly, byly všechny Pájiny vtipy zapsané v počítači, a dalo by se říct, že pro dnešek jsme měli hotovo.