24.2.2015 trénink

Naše dnešní složení: Nikča, Terka, Pája L. a Honza. Jako vždy to není moc dlouhý seznam. A přitom, kdyby chybějící věděli, jak dnes budeme kreativní, rádi by přišli.

Protože skříně v hasičárně jsou jako černá díra- nikdy v nich nenajdeme to, co zrovna hledáme- tvořili jsme dnes naše složky, abychom měli všechny naše papíry pohromadě (a mohli si najít loňské testy odbornosti.  Samozřejmě na učení, ne na psaní taháků, my jsme přece hodní a vzorní.)

Nejprve jsme si připravili všechny papíry, co ještě v hasičárně zůstaly, a průkazky. Jako vždy jsme se smáli našim fotkám, to člověka prostě neomrzí. Záložky jsme si nadepsali jménem a děrovačkou jsme si udělali dírky do papíru, aby nám ze složky nevypadly. Z průkazek jsme vyčetly, jaké testy máme za sebou a jaké nás čekají. (Bohužel má mozek omezenou kapacitu, tak si takové věci už nemůžeme zapamatovat.) Z papíru, který nám Káťa přinesla, jsme si vystřihli symboly odborek a nalepili jsme je na první list složky.  Vytvořit složku nebylo těžké, ani dlouhé. Když jsme je měli hotové, zbývalo nám ještě spoustu času.

Spoustu času na hraní. Her, samozřejmě. Káťa, protože chtěla také tvořit, vyrobila hrací desku. Polepila starou šachovnici papírem a nakreslila na ní tvar připomínající hada. Na šachovnici jsme přicvakly dva magnety, z každé strany jeden. Rozdělili jsme se na dva týmy, Nikča a Honza, Terka a Pája. Nejprve Pájadržela šachovnici dráhou k sobě, Terka si stoupla na druhou stranu, aby dráhu neviděla. Pája říkala Terce, kudy má magnetem jet, aby nevyjela z dráhy, za to se dostávaly trestné body. Potom se Pája s Honzou a Terka s Nikčou vyměnili.

Jsme prostě borci, naše magnety se čar držely jako klíšťata.

Další hrou, kterou jsme hráli, byli Nervíci! Už jsme je hráli, takže pravidla jsme znali, ale stejně jsme si na kraj hracího pole museli napsat, kdy mají nervíci zdrhat a kdy zůstat. Už to vypadalo, že tentokrát to všechny figurky přežijí, ale u konce přišelTerčinnervík o hlavu. Upřímnou soustrast!

Uložili jsme nervíka do krabičky-rakve a pohřbili do šuplíku a potom jsme vyrazili na smuteční pochod domů.