15.6.2014 Štětí

Schůzku jsme si dali až ve třičtvrtě na devět. Štětí není od nás moc daleko. Ale přestože jsme měli nejkratší cestu, dorazili jsme mezi posledními. Protože Káťa nedorazila a ani jsme se jí nemohli dovolat. Museli jsme pro ni zajet.

Cestou jsme si povídali o Stánině knize a o tom, jak ji musí dočíst. Moc jsme toho nestihli probrat, opravdu krátká cesta. Nějací kluci ze Štětí si asi o Stáně mysleli, že je šprtka, když ji okýnkem Avie viděli. To vůbec není pravda.

Šest mladších družstev a čtyři starší družstva se sjeli na hřišti ve Štětí. Bohužel hned vedle něj postavili koupaliště. Asi po sté nám vedoucí vysvětlili, že nás opravdu nemůžou vzít na koupaliště, ani  kdybychom skončili první.

Terka si na včerejším dětském dnu vyhrála talíř na házení. Zahráli jsme si, abychom si zasportovali. A málokdy jsme talíř chytili, abychom si protáhli před soutěží nohy.

Zodpovědně jsme si šli prohlédnout a otestovat, jaké překážky budeme zdolávat ve štafetě 4x60. Myslíme si, že břevno skládali těsně před soutěží a zapomněli mu přidat nejdůležitější horní prkno. Kladinu také stavěli narychlo. Jak jinak by se nezodpovědným vedoucím mohla kladina tak hodně viklat a prohýbat pod každým, kdo po ní běžel?

Jízdu hrůzy začínal Předonín. Naše lepší štafeta (i přes strašáky v podobě překážek) proběhla trať na druhé místo.

Další nezodpovědní lidé ze Štětí zapomněli koupit brambůrky. Jak na nás mohli zapomenout? Naštěstí Předonín nezapomněl. Troje balení brambůrků z dětského dne se kupodivu celé nesnědly.

O útok jsme udělali dobrý skutek a půjčili jsme Vědomicím jednoho z našich členů. Vědomice dva členy nesehnali, takže si museli půjčit na soutěži. Pája se nabídla na koš. Vyzkoušela si nabíraní na soutěži a už si to nechce nikdy zopakovat.

Náš útok měl být asi rychlejší, než se nám dnes podařil, ale stejně stačil na druhé místo v útoku. Druhé místo a druhé místo je dohromady druhé místo J Pro obří stříbrné medaile si nastoupil celý tým.

Cestou zpátky seděla Terka a Stáňa vepředu. Jsou to přece už velké holky. Jejich společnost nám chyběla. Ke zpíváním písní také nedošlo. Vždyť se Péťa nedostavila a Stáňa a hrála vzornou-učila se na test do školy.

Protože cesta vedla přes Benzínu, kde Venca bydlí, vzadu jsme se rozhodli vyhodit ho tam. Při telefonování Terce jsme neuspěli, přestože na mobilu hrála a pokud by si ho nenastavila potichu, určitě bychom se dovolali. Romanovi se podařilo upoutat Jardovu pozornost a na kraji silnice Lucka Stáně vše sdělila.

Dnešní soutěž se opravdu povedla.

Fotky:

sdhpredonin.rajce.idnes.cz/2014_06_15_Steti/