11.11.2014

Dnes se děly dvě věci. Ta první je, že je úterý a ta druhá, byl hasičák.

V pět hodin už v hasičárně čekali Roman, Honza, Pája K., Pája L., Terka, Káťa a Lucka. Když odešel Roman pro dřevo, Záhadně přišla i Klára, Nikča, Stáňa a po chvíli i Kuba, který byl ještě nakoupit. Nákup se mu jen tak tak vešel do papírové krabice, kterou přinesl na výrobu auta, a tak se s tím nemusel tahat.

Káťa rozdala scénáře všem hercům s výjimkou hasičů (takže dvou Božce a Bláže), protože jejich text se totiž ještě na tréninku musel rozdělit.

Dnes jsme se vrhli na malé, kreslící, dodělávací práce. Klára dodělala hasičský znak. Roman jí pomáhal s barvami. Terka natřela druhou stranu sklenice s pivem, sloupla z prázdné sklenice a nalepila ji na to své. Kuba organizoval natírání auta. Pod jeho vedením pracovali: Honza, Pája K., Terka a Klára. Stánina hlavní práce byla obveselování ostatních členů. Takže se chopila textu a babičkovským textem ostatním vyprávěla, co se jí stala, když šla na návštěvu za Božkou. Pája L. neustále komentovala text a vymýšlela další příhody, přestože všichni už měli svého textu dost.

Kuba si potom vzpomněl, že si potřebuje zatelefonovat a začal tvořit telefon. Zaměstnal si opět nějaké lidi, tentokrát Kláru a společně vyrobili starý telefon se sluchátkem.

Před odchodem jsme se ještě domluvili, že 17.listopadu, v den studenstva, budeme pokračovat..

Klára, Nikča a Honza přišli do hasičárny v čas, pája L., Stáňa, Pája K. taky, jen s malým zpožděním.

Lucka nám stáhla zvuky, aby naše vystoupení bylo ještě dokonalejší. My jsme připravili kulisy a zkusili, jak to jde zahrát. Potom jsme zahráli ještě několikrát. Naposledy jsme si to zkusili s časomírou. Lucka nám změřila, jak dlouho nám to trvá.

A nakonec jsme dostali domácí úkoly (fuj):

1.       Musíme se naučit svoji roli.

2.       Musíme si přinést kostým (úkol jen pro babičky, hasiči ho mají zahrabaný v hasičárně)

3.       Úkol jen pro hudebníky-přinést hudební nástroje a noty (na sobotní „důchodce“)

Příště na obecním úřadě!